Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński z wizytą w szamotulskim szpitalu

SPZOZ w Szamotułach zyskał nowoczesny zakład fizjoterapii, w którym prowadzona będzie rehabilitacji pocovidowa. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Placówkę odwiedził dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Zakład fizjoterapii utworzono w pomieszczeniach na drugim piętrze szpitala w Szamotułach. Lecznica otrzymała dofinansowanie na ten cel w zeszłym roku. Dotacja wyniosła 1,7 mln zł. Zdecydowana większość pozyskanych środków została przeznaczona na prace budowlane, w ramach których wykonano pomieszczenia: laseroterapii, masażu, hydroterapii, sali do kinezyterapii, izolowanych boksów do fizykoterapii, hydroterapii, szatni dla pacjentów, rejestracji, poczekalni, zaplecza sanitarnego dla pacjentów i personelu, pokoju socjalnego i powierzchni komunikacyjnej.

- Pomieszczenia zostały wyposażone w wysokiej jakości sprzęt medyczny, który ma przyspieszyć powrót mieszkańców powiatu szamotulskiego do zdrowia. Wspólnie staramy się zapewniać jak najwyższe standardy zarówno pacjentom szpitala, jak i jego pracownikom - podkreślił wojewoda Zieliński.

Poszczególne sale zostały również wyposażone m.in. w nowoczesny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny tj. stół do masażu i rehabilitacji, aparaty do ultradźwięków i elektroterapii, a także lampę Solux służącą do zmniejszania napięcia mięśni i bólu poprzez naświetlanie promieniami podczerwonymi oraz widzialnymi. Dodatkowo zakupiony został również nowy rower spinningowy oraz kolumna i mobilny wyciąg inercyjny, służące do treningu funkcjonalnego.

Fundusz Przeciwdziałania COVID-19 powstał jako odpowiedź na potrzeby obywateli i aby zniwelować skutki pandemii coronawirusa. Dzięki tym środkom możliwe jest m.in. finansowanie inwestycji i zakupu sprzętu medycznego, który jest tak istotny dla funkcjonowania służby zdrowia. Zrealizowane inwestycje programu są dowodem na to, że współpraca administracji rządowej i podmiotów medycznych daje możliwość polepszenia warunków leczenia, które służą wszystkim chorym.

Autor: Piotr Kotecki
Data utworzenia: 13.03.2023
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 14.03.2023 - 09:56