Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk odwiedziła powiat wągrowiecki

W ramach wizyty w powiecie wągrowieckim wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk spotkała się z samorządowcami z powiatu. Rozmowy dotyczyły bezpieczeństwa, infrastruktury drogowej, działań ekologicznych, a także miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Z Gminą Wapno rozmawiano o sytuacji geologicznej w regionie. Teren, ze względu na działania dawnej kopalni, objęty jest ryzykiem osunięć ziemi. Wspólnie z władzami samorządowymi rozważano różne możliwości zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy. W spotkaniu udział wzięli również dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa WUW Tomasz Małyszka oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WUW Dariusz Dymek.

W Starostwie Powiatowym w Wągrowcu wojewoda spotkała się z samorządowcami z terenu powiatu wągrowieckiego. Tego dnia uczczono również ćwierćwiecze istnienia powiatu. Wojewoda wzięła udział w uroczystej gali z okazji jubileuszu.

– Minione ćwierćwiecze to czas ogromnych zmian i dynamicznego rozwoju. Powiat wągrowiecki zyskał miano rozwijającego się regionu, który z racji położenia i ambicji mieszkających tu osób, stał się wartościowym miejscem dla inwestorów, ale przede wszystkim – dla mieszkających tutaj rodzin – mówiła wojewoda podczas przemówienia.

Podział województw na powiaty przywróciła reforma administracyjna z 1999 roku. Powiat wągrowiecki jest jednym z większych powiatów Wielkopolski, leżącym w północno-wschodniej części województwa. Dzięki pracy samorządu stale się rozwija, zapewniając swoim mieszkańcom bogatą ofertę edukacyjną, dostęp do kultury, sportu i terenów zielonych.

wizyta wojewody w Gminie Wapnowspólne zdjęcie wojewody z władzami samorzadowymi w Wapnieprzywitanie sie z samorządowcami powiatu wągrowieckiegorozmowa wojewody z samorządem powiatu wągrowieckiegorozmowa wojewody z samorządem powiatu wągrowieckiegorozmowa wojewody z samorządem powiatu wągrowieckiegorozmowa wojewody z rolnikami powiatu wągrowieckiegogala Jubileuszu 25-lecie powiatu wągrowieckiegogala Jubileuszu 25-lecie powiatu wągrowieckiego

Autor: Karina Antczak
Data utworzenia: 19.03.2024
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 20.03.2024 - 11:36