Wizyta wojewody w Pile

W Szkole Policyjnej w Pile odbyła się dziś uroczysta akademia z okazji 102. rocznicy powstania Policji Państwowej pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka. Gościem obchodów był wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Podczas wydarzenia najlepsi i najbardziej zasłużeni funkcjonariusze otrzymali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia. Wszystkim wyróżnionym gratulacje i podziękowania złożył wojewoda.

- Państwa oddanie, odwaga i sumienność w pełnieniu obowiązków służbowych są godne najwyższego szacunku. Służba policyjna jest pełna wyzwań, zwłaszcza wtedy, gdy sytuacja wymaga podjęcia decyzji, od których zależy życie i zdrowie ludzi. Dziękuję za Państwa zaangażowanie oraz za to, że nie bacząc na przeszkody i niedogodności ze zdecydowaniem i skutecznością realizujecie niełatwe zadania służbowe, dbając tym samym o bezpieczeństwo nas wszystkich - mówił wojewoda. Wojewoda Michał Zieliński podkreślił także wielomiesięczne zaangażowanie wielkopolskich funkcjonariuszy na rzecz walki z pandemią. - Dziękuję za pełne zaangażowanie oraz trwające od wielu miesięcy działania na rzecz walki z pandemią, za wytrwałą pracę edukacyjną i codzienną sumienność.

Święto Policji obchodzone jest tradycyjnie 24 lipca i nawiązuje do przyjęcia w 1919 roku ustawy o Policji Państwowej. W całym kraju w policji służy blisko 100 tys. funkcjonariuszy i pracuje 25 tys. pracowników cywilnych. 

Powitanie uczestników uroczystościUroczysty apel z udziałem funkcjonariuszy policjiOkolicznościowe wystąpienie wojewodyWojewoda wręcza odznaczenie państwowe Wojewoda wręcza odznaczenie państwowe

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński spotkał się także z pilskimi samorządowcami z którymi rozmawiał m.in. o bieżących tematach dotyczących regionu oraz o głównych założeniach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W spotkaniu uczestniczył również poseł na Sejm RP Marcin Porzucek oraz przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nowy rządowy program realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego i polega na dofinansowaniu inwestycji realizowanych przez samorządy w całej Polsce. Gminy dostaną do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli dotacji na inwestycje, m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i w gospodarowanie odpadami.

Podczas wizyty wojewoda Michał Zieliński odwiedził również specjalistyczny szpital im. Stanisława Staszica w Pile.

Spotkanie wojewody z samorządowcamiGłos zabiera samorządowiecBudynek szpitala w Pile

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 20.07.2021
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 20.07.2021 - 14:09