Wizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna w powiatach kolskim, konińskim i słupeckim

Podczas wizyty we wschodniej Wielkopolsce Zbigniew Hoffmann - Minister - członek Rady Ministrów, sekretarz Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych uczestniczył w otwarciu wyremontowanej sali porodowej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kole, wizytował żłobek oraz dom seniora w Kazimierzu Biskupim, a także spotkał się z samorządowcami podczas spotkania noworocznego w powiecie słupeckim. Ministrowi Zbigniewowi Hoffmannowi towarzyszyła I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska.

Dostosowanie infrastruktury SPZOZ w Kole do realizacji porodów rodzinnych to inwestycja dofinansowana z budżetu państwa w kwocie 1 186 813,00 zł. Przedsięwzięcie obejmowało modernizację skrzydła budynku oddziału porodowego -  m.in. zaprojektowanie tych pomieszczeń, zaplecza socjalnego oraz części ogólnej, w której znajduje się rejestracja i punkt przyjęć. Kolski szpital zyskał 3 nowoczesne sale porodów rodzinnych -  każda wyposażona jest we własny węzeł sanitarny (WC, umywalka, prysznic).

- Zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom jest fundamentem polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości, a bezpieczeństwo zdrowotne jest jego bardzo ważnym elementem. Kolski szpital w ostatnich latach przechodzi modernizację, która możliwa jest dzięki rządowym środkom. Dziś otwieramy sale porodów rodzinnych – mieszkańcy powiatu kolskiego, a przede wszystkim przyszłe mamy zyskały komfort i bezpieczeństwo. Cieszę się, że mogę wspierać takie przedsięwzięcia – powiedział Minister Zbigniew Hoffmann.

Kolejnym punktem wizyty były odwiedziny w żłobku oraz Dziennym Domu Seniora w Kazimierzu Biskupim. Obie placówki powstały dzięki rządowym programom społecznym: Maluch Plus i Senior Plus.

- Jestem pod wrażaniem funkcjonowania obu placówek, które najlepiej ukazują sens inwestowania w politykę prorodzinną. Wiemy i widzimy, że ta formuła działa tutaj świetnie, co więcej jest wzbogacona o dodatkowy komponent, gdyż pod jednym dachem spotykają się tutaj najmłodsi oraz seniorzy. Mamy tutaj zatem dialog międzypokoleniowy – to unikatowy pomysł, na skale europejską  - podkreślił Minister Zbigniew Hoffmann.

- W centrum polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości jest troska o polskie rodziny, ich ochrona i zapewnienie stabilnych warunków do rozwoju. Wspieramy polskie rodziny w wielu wymiarach. Co roku zwiększamy środki pieniężne, które trafiają do polskich rodzin, wzmacniając ich budżety - dodała Wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie noworoczne samorządowców powiatu słupeckiego, które odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej w Słupcy.

Wizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna w powiatach kolskim, konińskim i słupeckimWizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna w powiatach kolskim, konińskim i słupeckimWizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna w powiatach kolskim, konińskim i słupeckimWizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna w powiatach kolskim, konińskim i słupeckimWizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna w powiatach kolskim, konińskim i słupeckimWizyta Ministra Zbigniewa Hoffmanna w powiatach kolskim, konińskim i słupeckim

Autor: Anna Jost - Prześlakowska
Data utworzenia: 22.01.2023
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 26.01.2023 - 07:55