W trosce o Wartę

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wspólnie z wicewojewodą Anetą Niestrawską oraz dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Bogumiłem Nowakiem otworzył wystawę poświęconą działalności Wód Polskich pn. „W trosce o Wartę. Na potrzeby zarządzania zasobami wodnymi".

W ostatnim czasie wojewoda Michał Zieliński powołał Zespół ds. Ochrony Środowiska, którego głównym zadaniem jest zajmowanie się tematyką środowiska w naszym województwie. Jednym z przejawów działalności Zespołu będzie organizacja cyklu spotkań oraz konferencji.

- Brak wody stał się dużym problemem w Wielkopolsce, zwłaszcza w jej części centralnej. Chciałbym, aby najbliższa konferencja była okazją do przedstawienia samorządom mechanizmów wsparcia w walce z suszą – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Podczas wernisażu przedstawiono główne tematy, które zostaną poruszone na konferencji pt. „Wielkopolska z klimatem – ocena stanu środowiska i mechanizmy wsparcia” – która odbędzie się 21 września 2021. Udział w niej wezmą eksperci, naukowcy oraz wykładowcy akademiccy.  Wystawa ma charakter stały, można ją obejrzeć w siedzibie urzędu wojewódzkiego do 21 września.

tablica informacyjna wody polskiewojewoda podczas wywiaduwojewoda ogląda wystawętreść wystawy przedstawiona na tablicach

Autor: Dawid Pius
Data utworzenia: 14.09.2021
Ostatnia aktualizacja: Dawid Pius
Data aktualizacji: 14.09.2021 - 15:00