W Koninie powstało Małe Centrum Nauki „SOWA - Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”

Cel projektu jest bardzo szczytny – to wzbogacenie lokalnych społeczności o nowe środowiska edukacyjne. W Koninie, w ramach projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z Centrum Nauki Kopernik, zostało uroczyście otwarte Małe Centrum Nauki „SOWA - Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”. W wydarzeniu udział wzięła I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska.

Małe Centrum Nauki to kontynuacja projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki – SOWA, czyli Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik zostaną zaprezentowane w lokalnym minicentrum nauki w Koninie. Zwiedzający będą mieli możliwość sprawdzenia się w wyzwaniach logicznych, konstruktorskich i inżynierskich.

- Nauka jest najbardziej efektywna, kiedy połączymy ją z zabawą – życzę wszystkim bez względu na wiek, by Małe Centrum Nauki w Koninie stało się ważną przestrzenią edukacji, kreatywności i twórczego myślenia – mówi wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Program Małe Centra Nauki SOWA finansowany jest z rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład. Dzięki wsparciu w wysokości 44 mln zł powstanie 32 lokalizacji w Polsce. Powstają one już w istniejących instytucjach, np.: domy kultury, biblioteki, muzea itp., które na co dzień zajmują się edukacją i popularyzowaniem nauki, sztuki, kultury. Dzięki ośrodkom lokalne społeczności wzbogacą się o nowe placówki edukacyjne, co znaczącą wpłynie na rozwój kapitału edukacyjnego i społecznego, budowanie zaangażowania w naukę wśród dzieci i młodzieży, rozwój gospodarczy oraz wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez zwiększenie dostępu do zasobów nauki. 

W Koninie powstało Małe Centrum Nauki „SOWA - Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”W Koninie powstało Małe Centrum Nauki „SOWA - Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”W Koninie powstało Małe Centrum Nauki „SOWA - Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”W Koninie powstało Małe Centrum Nauki „SOWA - Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”

Autor: Karina Antczak
Data utworzenia: 19.09.2023
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 19.09.2023 - 10:22