Środki z Funduszu Solidarnościowego dla Gmin z Wielkopolski

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński w obecności minister rodziny i polityki społecznej pani Marleny Maląg, parlamentarzystów Krzysztofa Czarneckiego oraz Leszka Galemby podpisał umowę oraz przekazał symboliczny czek dla Gminy Zagórów na utworzenie oraz funkcjonowanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kopojnie. Przyznane na lata 2020-2022 z Funduszu Solidarnościowego wsparcie opiewa ogółem na kwotę 3 220 000  zł.

Takie placówki stwarzają osobom z niepełnosprawnościami właściwe warunki do nawiązywania i utrzymywania relacji, dając jednocześnie szansę na rozwijanie umiejętności decydujących o samodzielności. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego dokłada wszelkich starań, aby osoby z niepełnosprawnościami czuły się przede wszystkim otoczone opieką oraz w pełni uczestniczyli w życiu społecznym.

Centrum zlokalizowane we wsi Kopojno i jest przystosowane dla 24 uczestników: 10 – os. na pobyt dzienny i 14 osób na całodobowy, w tym min. 3 os. wymagające specjalistycznej opieki. W COM zaprojektowano cześć dzienną, gdzie znajdują się pomieszczenia do rehabilitacji, wydawania posiłków oraz część mieszkalną, gdzie znajdują się pokoje jednoosobowe i dwuosobowe. Powierzchnia całkowita obiektu to ponad 927 m2.

wojewoda wraz z zaproszonymi gośćmi podczas przemówienia minister Malągwojewoda podpisuje umowę dla gminy Zagórów w obecności minister Malągprzekazanie samorządowcom z gminy Zagorów symbolicznego czeku przez wojewodę w obecności minister Maląg

Autor: Błażej Wolniewicz
Data utworzenia: 11.10.2021
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 11.10.2021 - 14:45