Rusza kolejna edycja Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych oraz gminnych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Do województwa wielkopolskiego w ramach tegorocznej edycji Programu trafią ponad 224 miliony złotych na dofinansowanie zadań gminnych i powiatowych. Podział środków na dofinansowanie zadań pomiędzy zadania gminne i powiatowe wynosi 60% do 40%. Samorządy gminne mogą ubiegać się o przyznanie środków w łącznej wartości 134 milionów złotych, natomiast samorządy powiatowe o ponad 89 milionów złotych.

- Zachęcam samorządy z terenu Wielkopolski do wzięcia udziału w naborze. To kolejna szansa na rozwój infrastruktury drogowej w naszych małych ojczyznach. Możliwość dofinansowania inwestycji drogowych w powiatach oraz gminach wpłynie na zahamowanie negatywnych skutków spowolnienia gospodarczego na poziomie regionalnym, zwiększy konkurencyjność gospodarczą oraz wpłynie na poprawę jakości życia obywateli. Skorzystajmy z tej szansy - przekonuje wojewoda.

Wnioskodawca jest uprawniony do składania wniosków o dofinansowanie zadań jednorocznych. Dofinansowaniem objęta może być budowa, przebudowa lub remont drogi powiatowej albo drogi gminnej. Wniosek o dofinansowanie składa właściwy zarządca drogi. Ze środków Funduszu można uzyskać dofinansowanie w wysokości nawet 30 mln złotych - możliwe jest uzyskanie dofinansowania w wysokości do 80% kosztów realizacji zadania.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jest wsparciem realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Wnioski należy składać od 20 lipca do 18 sierpnia 2021 roku w formie papierowej na adres: Wojewoda Wielkopolski, al. Niepodległości 16/18, 61-713 Poznań.

Grafika do rozpoczynajacego się naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 19.07.2021
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 19.07.2021 - 16:09