Premier z wizytą w Wielkopolsce

Od złożenia wizyty w rodzinnym gospodarstwie rolnym państwa Putzów w Marianowie Borowskim prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki rozpoczął dziś wizytę w Wielkopolsce. W dalszej części dnia, premier odwiedził Kalisz, gdzie uczestniczył w  pikniku rodzinnym „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” oraz rozmawiał w starostwie w Kole na temat budowy obwodnicy.

Podczas wizyty premierowi towarzyszyli: minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Zbigniew Hoffmann, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Dziedziczak, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński oraz wielkopolscy parlamentarzyści .

Premier Mateusz Morawicki podczas wystąpienia w Marianowie Borowskim podkreślił, że w ramach Polskiego Ładu rolnicy będą mieli większe możliwości rozwoju. Jedną z kluczowych zmian zawartych w Polskim Ładzie jest uwolnienie rolniczego handlu detalicznego:

– Pierwsza kwestia to Rolniczy Handel Detaliczny. Zwiększamy w ramach Polskiego Ładu możliwości dla rolników, żeby mogli sprzedawać produkty na terenie całej Polski do 100 tys. zł bez opodatkowania – podkreślił.

Rząd stawia na polskie produkty. Chce, aby obywatele mieli łatwiejszy dostęp do wyrobów lokalnych, a rolnicy większy zysk ze swojej pracy. Szef rządu zaapelował także o wspieranie polskich producentów poprzez zakup ich towarów.

- Pamiętajmy, że kupując polskie produkty wspieramy polską gospodarkę – przedsiębiorców, rolników. Wielu z nich to nasza rodzina lub znajomi. Ich dobrobyt jest dla nas ważny. Kupowanie produktów oznaczanych PRODUKT POLSKI to forma wsparcia milionów rodaków.

Premier podkreślił także, że rząd dokłada wszelkich starań, żeby jak najwięcej inwestorów i inwestycji wzbogacało polską ziemię. Rozwiązania zaproponowane przez rząd w Polskim Ładzie przyczynią się do poprawy jakości zarówno rolników jak i wszystkich Polaków.

Podczas wizyty w Kaliszu prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki promował podczas rodziinego pikniku projekt ustawy o rodzinnym kapitale opiekuńczym, przewidującym wprowadzenie nowego świadczenia kierowanego do rodzin z dziećmi. W parku miejskim, do dyspozycji mieszkańców urzędnicy wojewody wielkopolskiego przygotowali kontener szczepionkowy z jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Premier spotkał się także  z samorządowcami oraz złożył wieniec pod pomnikiem Jana Pawła II przy Bazylice kolegiackiej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Na zakończenie wizyty w Wielkopolsce szef rządu złożył także wizytę w starostwie powiatowym w Kole. Podczas rozmów z władzami powiatu omówiono stan zaawansowania prac związanych z budową północnej obwodnicy miasta Koła. Podczas spotkania Starosta Kolski Robert Kropidłowski i Wicestarosta Sylwester Chęciński poruszyli również sprawy związane z inwestycjami, jakie w najbliższym czasie planuje powiat.

Rozmowa premiera z rolnikem Tomaszem PutzemObejście przez premiera gospodarstwaObejście przez premiera gospodarstwaBriefing prasowy premiera i ministra rolnictwa Zdjęcie z gospodarzami Premier przemawia podczas piknikupiknik dla dzieciPremier z dziećmi podczas piknikuMobilny kontener szczepionkowyPremiera ogląda przebieg obwodnicy

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 14.07.2021
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 15.07.2021 - 07:02