Nowe posterunki policji w Wielkopolsce północnej

Funkcjonariusze z Budzynia i Białośliwia zyskali nowe posterunki. Budynki, w całości sfinansowane z budżetu państwa, usprawnią pracę policjantów i zapewnią jeszcze lepszą obsługę mieszkańców. W uroczystościach przekazania nowych siedzib policji udział wziął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

- Służba policyjna jest pełna wyzwań i codziennego napięcia, zwłaszcza wtedy, gdy sytuacja wymaga podjęcia decyzji, od których zależy życie i zdrowie ludzi. Państwa oddanie, odwaga i sumienność w pełnieniu obowiązków służbowych są godne najwyższego szacunku – podkreślił wojewoda podczas wystąpienia.

Obecny budynek policji w Białośliwiu został wybudowany w 1936 roku. Nowy jest przystosowany do osób z niepełnosprawnościami, wyposażony w biura dla policjantów, pomieszczenie socjalne, szatnie z pełnym wyposażeniem sanitarnym, garaż na dwa pojazdy służbowe, pompę ciepła i fotowoltaikę. Całość inwestycji wyniosła blisko 5 mln zł.

Jednym z najważniejszych publicznych zadań i rządowych zobowiązań są inwestycje na rzecz zagwarantowania wszelkich narzędzi do tego, by dbać o bezpieczeństwo tak w skali lokalnej, jak i całego kraju; po drugie zaś – tworzenie godnych warunków służby dla wszystkich, którzy na jego rzecz pracują – dodał Michał Zieliński w Budzyniu.

Z kolei w Budzyniu koszt nowej siedziby dla funkcjonariuszy to ponad 4 mln zł. Budynek jest wyposażony w biura dla policjantów, pokój przesłuchań, garaż i parking dla interesantów. Dodatkowo nowo powstała inwestycja otrzymała gwarancję 8 dodatkowych etatów na prowadzenie jednostki.

Nowe posterunki policji w Wielkopolsce północnejNowe posterunki policji w Wielkopolsce północnejNowe posterunki policji w Wielkopolsce północnejNowe posterunki policji w Wielkopolsce północnejNowe posterunki policji w Wielkopolsce północnejNowe posterunki policji w Wielkopolsce północnejNowe posterunki policji w Wielkopolsce północnejNowe posterunki policji w Wielkopolsce północnej

Autor: Karina Antczak
Data utworzenia: 02.10.2023
Ostatnia aktualizacja: Jarosław Władczyk
Data aktualizacji: 02.10.2023 - 21:17