Międzynarodowy Dzień Strażaka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka wojewoda wielkopolski Michał Zieliński skierował list z najlepszymi życzeniami i wyrazami szacunku, a także z podziękowaniami za codzienną, trudną służbę i nieustanną gotowość do ratowania życia i zdrowia do funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.

- Budują Państwo jeden z filarów systemu bezpieczeństwa w naszym kraju i każdego dnia wzmacniają społeczny obraz straży pożarnej jako nowoczesnej, profesjonalnej i godnej zaufania służby. Dzięki niezawodności i szybkości w działaniu, wielkopolscy strażacy są zawsze tam, gdzie najbardziej ich potrzeba - blisko czekających na ratunek i pomoc - napisał w liście wojewoda.  

Wojewoda Michał Zieliński skierował także słowa podziękowania do strażackich rodzin, które wspierają i akceptują trud służby bliskich. - Wszystkim, którzy związali swoje życie z pełnieniem obowiązków w szeregach zawodowej i ochotniczej straży pożarnej życzę samych skutecznych akcji i bezpiecznych powrotów do domu - czytamy.

Zbliżenie na list wojewody, który leży na biurku

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 04.05.2021
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 04.05.2021 - 08:43