Forum Seniora odbyło się już po raz czwarty

W Pile odbyło się Forum Seniora – impreza cykliczna dedykowana osobom starszym. Dla uczestników przygotowano m.in. ciekawe wykłady, spotkania z interesującymi osobami oraz porady dotyczące mody. Partnerem strategicznym wydarzenia był wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, który wziął także w nim udział.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Seniorzy mogli posłuchać wykładów m.in. o zdrowiu czy bezpieczeństwie. Gośćmi specjalnymi byli Iwona i Gerard z programu „Sanatorium Miłości”. Głównym celem  wydarzenia było zacieśnienie relacji między najstarszymi mieszkańcami regionu oraz wzmocnienia więzów wspólnoty.

- Państwo wkracza w tych obszarach, gdzie sami seniorzy ani ich rodziny z różnych względów nie mogą podołać. Pamiętamy, że Wam zawdzięczamy nasze wychowanie, opiekę, pomoc i warunki dobrego, godnego życia. Teraz się odwdzięczamy. Rządowe programy, takie jak Senior+, są formą zapewnienia o międzypokoleniowej solidarności z osobami starszymi i wielkim szacunku jaki należy się seniorom, którzy są oparciem i fundamentem polskich rodzin – mówił Michał Zieliński podczas wystąpienia.

Wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem gości i przemowami. Następnie chętni mogli wziąć udział w wykładach, zajęciach i warsztatach na temat bezpieczeństwa, mody, urody, zdrowia i dbania o siebie. Całość zwieńczył wspólny obiad. 

- Wszystkim uczestnikom Forum Seniora w Pile życzę, by jak najdłużej cieszyli się Państwo sprawnością i dobrym zdrowiem, a codzienne życie dostarczało wielu powodów do radości – dodał wojewoda Zieliński.

IV Forum SenioraIV Forum SenioraIV Forum SenioraIV Forum SenioraIV Forum SenioraIV Forum SenioraIV Forum SenioraIV Forum SenioraIV Forum Seniora

Autor: Karina Antczak
Data utworzenia: 02.10.2023
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 02.10.2023 - 10:15