Dobre praktyki w polityce senioralnej na terenie województwa wielkopolskiego

Ułomności związane ze starością, brak pewności siebie, ale też zbytnia ufność w ludzi, osamotnienie i brak wsparcia ze strony najbliższych członków rodziny sprawiają, że  seniorzy często stają się ofiarami oszustów. Naszym wspólnym zadaniem jest otoczenie osób starszych troską. Stworzenie im miejsc, gdzie otrzymają profesjonalną opieką i pielęgnacją przez całą dobę, gdzie będą się czuli się dobrze. To główne założenia konferencji, która odbyła się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Uczestników spotkania, w imieniu wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, powitała wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Ludzie młodzi mogą wiele czerpać z doświadczenia osób starszych i wykorzystać  tę wiedzę w osiąganiu celów prywatnych jaki i zawodowych. Seniorom muszą się jednak zrewanżować  zwiększoną uwagą i przeprowadzić ich przez zagrożenia jakie niesie współczesny świat.

- Bardzo się cieszę, że Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu po raz kolejny stał się platformą wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Polityka senioralna jest jednym z filarów rządu Prawa i Sprawiedliwości, co znajduje odzwierciedlenie w wielu projektach i inicjatywach – od sztandarowego programu Senior+, przez 13. i 14. emeryturę po Korpus Wsparcia Seniorów. Wszystkim Państwu bardzo dziękuję za przyjęcie zaproszenia i gratuluję podejmowanych przedsięwzięć - mówiła w trakcie spotkania wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Podczas wydarzenia dedykowanego jednostkom samorządu terytorialnego głos zabrali: młodszy aspirant Andrzej Karpiński - z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także Wiesława Wojciechowska – Prezes Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Kłodawie, która opowiedziała o działalności Stowarzyszenia i aktywności Słuchaczy. Uczestnicy wysłuchali także prelekcji przedstawicieli Caritas Archidiecezji Poznańskiej, dyrektora MOPSu w Kole, kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie oraz kierownika Dziennego Domu Senior+, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Osób Starszych i Niepełnosprawnych "Wieś bez Barier".

 Dobre praktyki w polityce senioralnej na terenie województwa wielkopolskiego Dobre praktyki w polityce senioralnej na terenie województwa wielkopolskiego Dobre praktyki w polityce senioralnej na terenie województwa wielkopolskiego Dobre praktyki w polityce senioralnej na terenie województwa wielkopolskiego Dobre praktyki w polityce senioralnej na terenie województwa wielkopolskiego Dobre praktyki w polityce senioralnej na terenie województwa wielkopolskiego Dobre praktyki w polityce senioralnej na terenie województwa wielkopolskiego Dobre praktyki w polityce senioralnej na terenie województwa wielkopolskiego

Autor: Jarosław Władczyk
Data utworzenia: 15.11.2022
Ostatnia aktualizacja: Karina Antczak
Data aktualizacji: 18.11.2022 - 11:36