Pierwsi pacjenci w szpitalu tymczasowym

Dziewięciu pacjentów jest leczonych obecnie w szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W początkowym etapie organizacyjnym lecznica może przyjąć 66 pacjentów. Budowa szpitala tymczasowego na MTP jest częścią strategii walki z koronawirusem rządu premiera Mateusza Morawieckiego.

Od 1 lutego br., zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, lecznica przyjmuje pacjentów z COVID-19. W ciągu pierwszej doby funkcjonowania trafiło do niej dziewięciu pacjentów covidowych z zapaleniem płuc wymagających leczenia szpitalnego. Są to mieszkańcy powiatu poznańskiego w przedziale wieku 38-69 lat - informuje lek. med. Luiza Maria Korol - pełnomocnik wojewody do spraw koordynacji miejsca transportu pacjentów.

Do dyspozycji jest łącznie 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Ta liczba może ulec zwiększeniu zależnie od sytuacji epidemicznej.

W halach wydzielone zostały m.in. sale chorych, gabinety lekarskie i zabiegowe, magazyny leków czy magazyn medyczny. Niezależnie od tego na terenie MTP trwa także akcja szczepień przeciwko COVID-19. W miniony piątek został zaszczepiony 10-tysięczny pacjent. W Wielkopolsce lek ten przyjęło już ponad 100 tys. osób.

Koordynacją szczepień zajmuje się Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 02.02.2021
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 02.02.2021 - 10:55
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 11.02.2021 - 12:48