Nie ma przyzwolenia na mowę nienawiści

Oświadczenie Wojewody Wielkopolskiego

Czas, w którym się znaleźliśmy, stawia przed nami ogromne wyzwanie, któremu sprostać możemy jedynie wspólnie, łącząc siły w walce o zdrowie i życie wszystkich Wielkopolan. Tym bardziej nie ma naszej zgody na bezprecedensowe i wulgarne próby ataku na dbających o swoje lokalne społeczności samorządowców.

Szczepieniobus, który jest naszą odpowiedzią na zwiększające się zainteresowane przyjęciem preparatu, często ratującego życie w walce z pandemią Covid-19, kierowany jest w miejsca, gdzie chęć jego przyjęcia i stopień wyszczepienia lokalnej populacji bezwzględnie tego wymaga.

Pragnę stanowczo zaznaczyć, że nie ma mojej zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób, które swoim działaniem starają się udostępnić możliwość świadomego i w pełni dobrowolnego przyjęcia szczepionki, jak to miało miejsce m.in. w miniony weekend w Wągrowcu.

Oświadczam, że wszelkie przypadki mające znamiona czynu zabronionego, będą przeze mnie zgłaszane do odpowiednich organów, w celu jak najszybszego wykrycia sprawców wraz z wymierzeniem przewidzianej przepisami prawa kary w jak najsurowszym wymiarze.

Wojewoda Wielkopolski
Michał Zieliński

https://wagrowiec.naszemiasto.pl/grozil-smiercia-burmistrzowi-wagrowca-s...

Autor: Michał Zieliński
Data utworzenia: 24.11.2021
Osoba publikująca: Dawid Politowski
Data publikacji: 24.11.2021 - 11:49
Ostatnia aktualizacja: Dawid Politowski
Data aktualizacji: 24.11.2021 - 11:50