Konferencja NIW „Wyzwania sektora pozarządowego w zmieniającej się rzeczywistości”

Zachęcamy do udziału on-line w wydarzeniu, które jest czwartą edycją konferencji organizowanej corocznie przez NIW-CRSO. Dla wszystkich zainteresowanych polskim sektorem pozarządowym jest to wyjątkowa okazja do rozmowy na temat perspektyw rozwoju oraz bieżących wyzwań, które stoją przed organizacjami działającymi w tym obszarze.

Przewodnim tematem tegorocznego spotkania będzie zmieniająca się rzeczywistość. Ostatnie lata pokazały jak ważna jest umiejętność szybkiego przystosowania sektorów pozarządowego oraz publicznego do nowych warunków, a także uwypukliły aspekty, które wymagają poprawy. Organizacje III sektora muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości, aby być w stanie skutecznie budować nowoczesne społeczeństwo obywatelskie i realizować swoją misję.

W licznych panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, administracji publicznej i świata nauki. W trakcie dyskusji panelowych poruszone zostaną zagadnienia związane z perspektywami i kierunkami rozwoju polityki młodzieżowej w Polsce, odporności instytucjonalnej III sektora na kryzysy oraz pracy organizacji obywatelskich na rzecz seniorów w czasie pandemii COVID. Będziemy rozmawiać również na temat programów zarządzanych przez Instytut, wolontariatu, think tanków, Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego.

Drugiego dnia konferencji zaprezentowany zostanie również raport „Mapa obywatelska”, którego autorami są Piotr Stec - Prezes Fundacji M.A.P.A. Obywatelska Kwidzyn i Łukasz Samborski - Współprzewodniczący RDPP, dyrektor RC Gdańsk.

Śledźcie stronę na Facebooku NIW-CRSO, gdzie znajdziecie wszystkie najnowsze informacje o wydarzeniu: https://www.facebook.com/narodowyinstytutwolnosci/

Rejestracja i więcej informacji o konferencji: www.konferencja.niw.gov.pl

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona

Kiedy? 25-26 listopada 2021 r.

Gdzie? Wydarzenie #online

Program: https://konferencja.niw.gov.pl/program/

Baner z informacją Wyzwania sektora pozarządowego w zmieniającej się rzeczywistości, 25 do 26 listopada

Autor: Małgorzata Musiał
Data utworzenia: 18.11.2021
Osoba publikująca: Barbara Pietrzyk
Data publikacji: 18.11.2021 - 07:09
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 18.11.2021 - 07:17