Zjazd Przedstawicieli Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg brała udział w zjeździe sprawozdawczo-programowym Przedstawicieli Członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Spotkanie odbyło się w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Celem Zjazdu było podsumowanie działalności Stowarzyszenia w 2016 roku oraz przyjęcie planu pracy na rok 2017. Podczas obrad głos zabrała wicewojewoda Marlena Maląg. Zwracając się do przedstawicieli gmin i powiatów wicewojewoda podkreślała dobrą współpracę z lokalnymi samorządami oraz mówiła o planach współdziałania na najbliższe miesiące.

W trakcie zjazdu dokonano także uroczystego wręczenia statuetek „Lider wśród aktywnych 2016”. W organizowanym corocznie konkursie laureatami są wyróżniający się i najbardziej aktywni członkowie stowarzyszenia. Nagrody w bieżącej edycji otrzymali Gmina Mieścisko oraz Powiat Nowotomyski.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski funkcjonuje od 1991 roku i skupia 106 gmin oraz 13 powiatów z terenu Wielkopolski. Członkami Stowarzyszenia są także ośrodki miejskie takie jak Poznań, Kalisz, Konin, Piła i Ostrów Wielkopolski. Obecnie jest to jedna z największych regionalnych organizacji jednostek samorządu terytorialnego.

Wicewojewoda Marlena Malągwraz z przedstawicielami StowarzyszeniaWicewojewoda Marlena Maląg przemawia podczas zjazduNagrodzeni otrzymują statuetki Lider wśród aktywnych

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 17.03.2017
Ostatnia aktualizacja: Mateusz Czaplicki
Data aktualizacji: 17.03.2017 - 14:52