Wydarzenia bieżące

Wojewoda oraz przedstawiciel samorządu podpisuje umowę.

Dziś w siedzibie Urzędu Gminy Władysławów, z udziałem wielkopolskich parlamentarzystów, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał pierwsze cztery umowy w ramach programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej.

Wojewoda przy biurku podpisuje dokumenty.

Udar mózgu to trzecia co do częstości występowania przyczyna śmierci, a także trwałej niepełnosprawności osób dorosłych w Polsce i ustępuje pod tym względem tylko chorobom serca i nowotworom. Dlatego po szczegółowej analizie WUW i NFZ już od sierpnia w Wielkopolsce pojawi się kolejnych 16 łóżek udarowych. 

Strażacy maszerują podczas defilady.

Ochotnicza Straż Pożarna w Benicach obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia istnienia jednostki. Gościem wydarzenia była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Dostojny jubileusz był okazją do wręczenia wyróżnień oraz medali za zasługi dla pożarnictwa. Uroczystość odbyła się przed Domem Strażaka.

Wojewoda wraz ze strażakami na placu. W tle samochody strażackie.

W odpowiedzi na oficjalną prośbę władz Szwecji, która zmaga się z pożarami lasów, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu pomocy. Wysłany dziś do Skandynawii konwój Państwowej Straży Pożarnej składa się między innymi z 65 strażaków i 20 samochodów z Wielkopolski. Przed ich wyjazdem w Poznaniu odbyła się odprawa z udziałem wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Wojewoda przewodniczy posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Ocenie bieżącej sytuacji hydrometeorologicznej poświęcone było dzisiejsze posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Jak oceniają specjaliści Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu, sytuacja jest stabilna, a wzrosty stanów rzek, między innymi na Warcie, są jedynie efektem zwiększonej ilości wody spływającej z dopływów.

Strony