Wizyta wiceministra Szweda w Margoninie

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg odwiedzili dziś gminę Margonin. Głównym tematem wizyty była lokalna polityka rodzinna i sytuacja na rynku pracy w gminie.

Jednym z kluczowych punktów pobytu w Margoninie było otwarcie rozbudowanego Przedszkola Samorządowego, w którym uczestniczyli też reprezentujący region posłowie: Marta Kubiak, Grzegorz Piechowiak i Marcin Porzucek. - To dobry przykład włączania się samorządu w realizacje polityki prorodzinnej państwa - mówił minister Szwed podczas uroczystości. Uczestnicy spotkania podsumowali też program "Rodzina 500+". W ubiegłym roku w ramach programu wypłacono 8 mln rodzinom z gminy Margonin a wsparcie trafiło do prawie tysiąca dzieci. Rząd od początku swojej kadencji przeznaczał 1,2% PKB na wsparcie rodzin. Obecnie wzrosło ono do 3,3% PKB. - W Wielkopolsce w ramach programu "Rodzina 500+" wypłacono 4 mld zł. Dziękuję za dobrą współpracę administracji rządowej i samorządowej w tym zakresie - mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Wiceminister wraz z wicewojewodą wzięli też udział w uroczystych obchodach 25-lecia Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Próchnowie.

Podczas wizyty w Margoninie zainaugurowany został też gminny program wsparcia z tytułu urodzenia się dziecka. Ideą programu jest skierowanie środków samorządowych do rodzin w pierwszych miesiącach po urodzeniu się dziecka. Rodzina otrzyma na każde nowo urodzone dziecko wsparcie rzeczowe o równowartości tysiąca złotych.

Wiceminister odwiedził również jedną z regionalnych firm i w Fabryce Papieru Kaczory Sp. z o.o. rozmawiał o wyzwaniach na rynku pracy.

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 08.03.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 09.03.2018 - 13:38