Wydarzenia bieżące

Wicewojewoda Marlena Maląg stoi w szeregu z posłem Zbigniewem Dolatą i samorządowcami

Samorządowcy powiatu gnieźnieńskiego oraz gminy Łubowo podpisali dziś umowy na dofinansowanie przez rząd inwestycji drogowych. Umowy z samorządami podpisała wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Wicewojewoda, starosta ostrowski i pozostali samorządowcy pozują do zdjęcia

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w uroczystości podpisania umowy z władzami powiatu ostrowskiego na dofinansowanie zadania w ramach rządowego Programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Wydarzenie odbyło się w siedzibie starostwa powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Konie przechodzą w zaprzęgu, na drugim planie wicewojewoda wielkopolski

Tradycja błogosławieństwa zwierząt w Mikstacie liczy ponad 300 lat. Z tej okazji, jak co roku, mieszkańcy miejscowości zgromadzili się podczas uroczystości odpustowych przy Sanktuarium Św. Rocha w towarzystwie pupili różnych gatunków. W wydarzeniu udział wzięła również wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Pododdziały maszerują ulicą Poznania

Poznań upamiętnił 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej. W całodniowych obchodach, które rozpoczęły się od apelu pamięci na placu Adama Mickiewicza udział wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Na leszczyńskim rynku, w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Tomasza Zdzikota, wicewojewody Marleny Maląg oraz zaproszonych gości, ponad 80 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę wojskową na wierność ojczyźnie. Była to pierwsza przysięga 12. Wielkopolskiej Brygady OT.

Strony