Wydarzenia bieżące

Wojewoda podpisuje dokumenty w sprawie budowy nowego peronu.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał decyzję w sprawie budowy nowego peronu 3a wraz z rozbudową przejścia podziemnego na terenie stacji kolejowej Poznań Główny. Jak zapowiada, to realizacja kolejnego postulatu wypracowanego przez zespół ds. poznańskiego węzła kolejowego.

Na zdjęciu wicewojewoda z dyrektorem Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w wideokonferencji ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego z wojewodami. Tematem rozmów było omówienie sytuacji w rolnictwie w związku z występującą suszą.

Konferencja prasowa wicewojewody oraz wicekuratorów oświaty.

- Szkoła to ucząca się organizacja, gdzie uczą się nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i rodzice. W tym procesie liczy się dobra współpraca. Jesteśmy świadkami zmiany, została bowiem wdrożona reforma edukacji. Teraz zbliża się najbardziej wyczekiwany z punktu widzenia ucznia dzień - zakończenie roku szkolnego - mówiła podczas konferencji prasowej wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. W Wielkopolsce wakacje rozpocznie ponad 470 tys. uczniów.

Przemówienie prezydenta podczas spotkania z uczestnikami kongresu.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się XVIII Kongres Gmin Wiejskich z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. W spotkaniu z samorządowcami uczestniczył także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W Poznaniu odbyły się kolejne konsultacje regionalne związane z projektem Polityki Surowcowej Państwa (PSP). Tematem dyskusji był ósmy, kluczowy filar tego projektu dotyczący ryzyka, planowania inwestycji i bezpieczeństwa. Organizatorem spotkania, zorganizowanego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, był wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa profesor Mariusz Orion Jędrysek.

Strony