Wydarzenia bieżące

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wręczył odznaczenia podczas dzisiejszych wojewódzkich obchodów Święta Policji. Wraz z zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleną Michalak i pełniącym obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotrem Mąką wojewoda wyróżnił policjantów, którzy w wyjątkowy, niezwykle sumienny sposób pełnią służbę.

Wojewoda patrzy na wyświetlaną prezentację.

W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały dziś umowę za 43,6 mln zł. na poprawę linii Września - Gniezno. Dzięki niej pasażerowie zyskają wygodną obsługę na stacjach w Gębarzewie, Marzeninie, Czerniejewie i Żydowie. To kolejna umowa na rewitalizację trasy Jarocin - Września - Gniezno. Łącznie PLK przeznaczyły na nią prawie 100 mln zł. Inwestycja istotnie poprawi komunikację w Wielkopolsce.

Podpisanie umów - rozbudowa dróg lokalnych.

Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu samorządowcy podpisali kolejne umowy na dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Łącznie kwota dofinansowania wyniesie ponad 19 mln zł. W rezultacie, zmodernizowanych i wybudowanych będzie aż 27 km dróg.

Głos podczas uroczystości otwarcia oddziału zabiera wicewojewoda.

Poprawa warunków pobytu noworodków oraz pracy personelu to główne cele rozbudowy oddziału neonatologii Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. W oficjalnym otwarciu oddziału uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wspólnie z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzejem Derą, generalnym dyrektorem dróg krajowych i autostrad Krzysztofem Kondraciukiem oraz przedstawicielami samorządu uczestniczyła w oddaniu do ruchu kolejnego odcinka obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, w zakresie jezdni głównych w ciągu drogi ekspresowej S11.

Strony

Subskrybuj Wydarzenia bieżące