Wydarzenia bieżące

Przemówienie prezydenta podczas spotkania z uczestnikami kongresu.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się XVIII Kongres Gmin Wiejskich z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. W spotkaniu z samorządowcami uczestniczył także wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W Poznaniu odbyły się kolejne konsultacje regionalne związane z projektem Polityki Surowcowej Państwa (PSP). Tematem dyskusji był ósmy, kluczowy filar tego projektu dotyczący ryzyka, planowania inwestycji i bezpieczeństwa. Organizatorem spotkania, zorganizowanego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, był wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa profesor Mariusz Orion Jędrysek.

Głos zabiera wicewojewoda podczas spotkania.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła dziś udział w spotkaniu przedstawicieli komisji szacującej szkody w rolnictwie, powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. 

Wystąpienie wicepremier Beaty Szydło. W tle biało-czerwone flagi.

Z udziałem wicepremier i przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beaty Szydło w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona sytuacji na rynku pracy w kontekście trendów demograficznych. W debacie uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Beata Szydło mówiła o działaniach, jakie rząd podejmuje w obliczu wyzwań związanych z sytuacją demograficzną.

Wojewoda przewodniczy spotkaniu.

Zakończyło się pierwsze posiedzenie zespołu zwołanego przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Kolejne zaplanowane jest na 25 czerwca na stadionie miejskim w Poznaniu. Prace zespołu dotyczą wypracowania działań prewencyjnych poprawiających bezpieczeństwo na stadionie. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele służb - Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz prezes KKS Lech Poznań Karol Klimczak.

Strony