Samorządy wschodniej Wielkopolski otrzymały dotacje na remonty dróg

Dzięki rządowemu wsparciu drogi powiatowe oraz gminne wschodniej Wielkopolski doczekają się modernizacji. Uroczystość podpisania umów o udzielenie dotacji z budżetu państwa z udziałem wicewojewody wielkopolskiego Marleny Maląg oraz siedmiu samorządów odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

- Gratuluję dobrze przygotowanych wniosków wpisujących się w priorytety programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Dla tego regionu suma przekazanych środków wynosi 6 milionów złotych - mówiła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Podczas uroczystości podpisania umów głos zabrał również poseł Witold Czarnecki zapowiadając, że niebawem rząd przeznaczy jeszcze więcej środków na infrastrukturę drogową. - Zgodnie z deklaracjami rządu ma pojawić się nawet sześciokrotnie więcej pieniędzy niż dotychczas - zapowiedział parlamentarzysta.

Umowy o przekazaniu dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych zostały podpisane z powiatem tureckim (przebudowa drogi powiatowej nr 4530P - ulica Dąbrowskiego w Turku; przebudowa skrzyżowania ulic Dobrskiej i Uniejowskiej oraz Placu Sienkiewicza w Turku) oraz z gminami: Dobra (przebudowa drogi gminnej nr 646027P na odcinkach w miejscowości Skęczniew - Kościanki), Golina (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Golina, ulica Targowa), Lądek (budowa drogi gminnej - ulica Wąska w miejscowości Ciążeń), Powidz (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Przybrodzin), Skulsk (przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mniszki), Wilczyn (przebudowa drogi na ulicy Cmentarnej w miejscowości Wilczogóra).

W wydarzeniu udział brali również posłowie na Sejm - Ryszard Bartosik, Leszek Galemba oraz przedstawiciele mediów. To nie pierwsze tego typu wydarzenie. W minionych dniach uroczystości odbywały się również we Władysławowie, Poznaniu i Trzciance. Program na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów przewiduje dla wielkopolskich samorządów kwotę około 40 milionów złotych na realizację inwestycji drogowych. To jedna z najwyższych dotacji w skali kraju.

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 09.08.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 10.08.2018 - 12:45