Rozpoczęły się odwierty geotermalne w Kole

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła dziś udział w uroczystości rozpoczęcia wykonania otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego Koło GT-1 w celu ujęcia wód termalnych w miejscowości Chojny. Realizacja zadania ma pozwolić miastu Koło planować kolejne inwestycje z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele firmy G-Drilling, która wykonuje odwiert. Umowa między miastem a warszawską spółką opiewa na kwotę ponad 28 milionów złotych. Celem zadania poznanie jest parametrów znajdujących się w głębinach wody, przede wszystkim temperatury i mineralizacji. Dzięki tej wiedzy możliwe będzie podjęcie kolejnych kroków w celu właściwego zagospodarowania źródła energii.

- Niezmiernie się cieszę, bo to wielkie wydarzenie. Inwestycja pieczołowicie przygotowywana, ważna i wpisująca się w politykę rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Będziemy kibicować, aby wszystkie badania i przygotowania, które miały miejsce wcześniej pozwoliły, by ten projekt był w przyszłości realizowany - mówiła wicewojewoda Marlena Maląg podczas uroczystości.

Foto: Urząd Miejski w Kole

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 02.08.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 03.08.2018 - 13:15