Wydarzenia bieżące

Konferencja prasowa wojewody.

3 miliony złotych otrzyma powiat gnieźnieński na dofinansowanie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Dodatkowe środki, o które wnioskował wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, zostaną przeznaczone na podniesienie jakości usług zdrowotnych oraz zwiększenie dostępu do usług medycznych. Jak deklarują władze szpitala, dofinansowanie wykorzystane zostanie też na prace techniczne i remontowe w ZOZ Gniezno. Informację o dodatkowych środkach dla szpitala przekazał dzisiaj podczas konferencji wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje budowę krytej pływalni w Słupcy. Poinformowali o tym na wspólnej konferencji: wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, posłowie Witold Czarnecki i Zbigniew Dolata oraz burmistrz Słupcy Michał Pyrzyk.

Fragment wystawy „Wielkopolska w cieniu WRON-y”.

Od dziś w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu prezentowana będzie wystawa „Wielkopolska w cieniu WRON-y” przygotowana przez pracowników poznańskiego oddziału IPN.

Wojewoda razem z wicewojewodą na konferencji prasowej.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z wicewojewodą Marleną Maląg podsumowali dziś dwa lata działalności rządu Beaty Szydło. - To były dobre dwa lata dla Polski i Wielkopolski - podkreślał Zbigniew Hoffmann.

Głos zabiera wicewojewoda.

Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się drugie spotkanie regionalne w ramach cyklu „Bliżej Funduszy Europejskich”, poświęcone projektom Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) nadzorowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizowanym na terenie województwa wielkopolskiego. Gościem wydarzenia była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Strony