Pakiet dla miast średnich wspiera samorządowe inwestycje

Polski Fundusz Rozwoju podpisał dziś pierwsze umowy z samorządami w ramach Pakietu dla miast średnich. Państwowa spółka strategiczna wspiera jednostki samorządu terytorialnego w uzyskaniu kapitału na cele rozwojowe. Wśród gości konferencji znalazła się wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Do udziału w konferencji zapraszali: prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński. Podczas wydarzenia zaprezentowano ofertę usług wsparcia samorządów świadczonych przez PFR. Jednym z kluczowych projektów spółki, realizującym Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jest Pakiet dla średnich miast. Pakiet ma wyrównywać szanse rozwojowe wszystkich obszarów kraju koncentrując się na regionach z największymi problemami społeczno-gospodarczymi.

W trakcie konferencji w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych umowy inwestycyjne w ramach pakietu podpisano z gminami Nowy Sącz, Nawojowa, Stary Sącz, Kamionka Wielka, Korzenna oraz Limanowa. - Jestem przekonany, że nasza oferta przyczyni się do znacznego zwiększenia dynamiki inwestycji polskich samorządów, w szczególności w obszarze infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, systemów ciepłownictwa oraz rewitalizacji - mówił w Warszawie prezes PFR Paweł Borys.

Na wsparcie udzielane w ramach Pakietu mogą również liczyć wielkopolskie miasta. Szczegółowe informacje tutaj.

Przemawia minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.Na zdjęciu uczestnicy konferencji.Głos zabiera prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.Na zdjęciu wicewojewoda.

Foto: Polski Fundusz Rozwoju/WUW

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 11.01.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 11.01.2018 - 14:00