Otwarcie rozbudowanego oddziału neonatologii

Poprawa warunków pobytu noworodków oraz pracy personelu to główne cele rozbudowy oddziału neonatologii Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. W oficjalnym otwarciu oddziału uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Ostrowska neonatologia powiększyła się o pokoje zabiegowe, zaplecze socjalne oraz pokoje dla pielęgniarek i lekarzy. Utworzono też hotelik dla karmiących matek, których dzieci przebywają na oddziale. Placówka posiada najwyższy, trzeci stopień referencji, co czyni ją jednym z dwóch najważniejszych tego typu ośrodków w Wielkopolsce.

Gratulacje z okazji otwarcia nowo wybudowanej części oddziału składała wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. W złożonym na ręce dyrektora placówki liście zwróciła uwagę na ważną rolę ostrowskiej neonatologii: "cieszy fakt, że dzięki tej wartej około 1,3 miliona złotych inwestycji wybitni specjaliści, wyposażeni w nowoczesny sprzęt, będą w stanie lepiej, szybciej i skuteczniej ratować życie i pomagać najmłodszym pacjentom w powrocie do zdrowia".

Zaproszeni goście uroczystości.Głos podczas uroczystości otwarcia oddziału zabiera wicewojewoda.Uroczyste otwarcie oddziału - przecięcie wstęgi.

Foto: Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 13.07.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 13.07.2017 - 15:08