Otwarcie komisariatu w Dopiewie

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann razem z komendantem wojewódzkim policji inspektorem Piotrem Mąką otworzył dziś nowy komisariat w Dopiewie. W podpoznańskiej siedzibie pracować będzie całodobowo 24 funkcjonariuszy. 

Do tej pory w miejscowości służyli dzielnicowi związani służbowo z komisariatem w Tarnowie Podgórnym. Nowoczesny, wybudowany od podstaw budynek, powstał z finansów powiatu, gminy i policji. Posterunek ma umożliwić mieszkańcom rozbudowującego się Dopiewa bezpośredni kontakt z policjantami. - To już kolejny komisariat, który pojawił się w naszym województwie. Jestem przekonany, że przyczyni się do większego bezpieczeństwa w gminie - mówi wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Budowa komisariatu wpisuje się w Program Modernizacji Służb Mundurowych, którego celem jest zwiększenie skuteczności działania policji. Program przewiduje realizację inwestycji budowlanych - budowę nowych i przebudowę starych budynków, wymianę sprzętu i wyposażenia oraz wzrost wynagrodzeń funkcjonariuszy i pracowników. 

Poczet sztandarowy przyjmuje meldunek od komendanta policji. Głos zabiera wojewoda. Głos zabiera wojewoda. Głos zabiera wojewoda. W oddali słuchają go policjanci.Głos zabiera kapelan policji. Kapelan policji błogosławi nowy posterunek. Wojewoda zwiedza nowy komisariat. Wojewoda wpisuje się do księgi pamiątkowej.

Foto: Joanna Szczechowska

Autor: Paulina Mitręga
Data utworzenia: 11.10.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 11.10.2017 - 15:30