Wydarzenia bieżące

Narada wojewodów z premierem i ministrami.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyła się dziś narada koordynacyjna wojewodów. W spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim oraz ministrami uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Uczniowie z przewodnikiem w miejscu tortur działaczy opozycji antykomunistycznej

Zakład Karny w Rawiczu był miejscem, w którym odbyła się piąta „Lekcja Historii z Wojewodą Wielkopolskim”. Uczniowie szkół średnich zapoznali się z tragicznymi losami żołnierzy podziemia antykomunistycznego przetrzymywanych w okresie powojennym w rawickim więzieniu.

Wojewoda rozmawia z pełnomocnikiem premiera ds. programu „Czyste Powietrze”.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się z Piotrem Woźnym, pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze”. Rozmawiali między innymi o poziomie zanieczyszczeń powietrza w wielkopolskich miastach. Z kolei WFOŚiGW przygotowuje projekty, w ramach których można starać się o dofinansowanie na termomodernizację.

Zakończył się XVIII Międzygminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kaliszu. Młodzi mieszkańcy prezentowali swoje umiejętności w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Opatówku. Gościem wydarzenia była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

W Ostrowie już po raz szósty odbył się Festiwal Smaków. Jest to największe regionalne wydarzenie promujące lokalnych producentów żywności. Wśród zaproszonych gości obecna była wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg. Celem organizowanego festiwalu jest promocja przedsiębiorczości regionu, szkolnictwa zawodowego oraz produktu lokalnego.

Strony