O szkolnictwie zawodowym w Poznaniu

O kształceniu zawodowym w kontekście zapotrzebowania rynku pracy oraz roli doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy w budowaniu relacji między szkołą a rynkiem zatrudnienia rozmawiali dziś uczestnicy konferencji zorganizowanej w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu. Gościem konferencji była minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg i wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska.

Podczas spotkania z nauczycielami, pracodawcami oraz samorządowcami, szefowa resortu przedstawiła szczegóły dotyczące zmian, które będą następować w szkołach branżowych. Zgodnie z założeniami, branżowa szkoła ma stać się szkołą dla pracodawcy - mówiła minister. Obecnie pracodawcy piszą podstawy programowe. Chcemy też, aby byli egzaminatorami. Jest to ogromne wyzwanie dla Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Egzaminy zawodowe nie mają być teoretyczne a praktyczne - dodała Anna Zalewska.

Podczas konferencji przedstawiono przykłady efektywnej współpracy szkół zawodowych z pracodawcami. Przedstawiono także dobre praktyki realizowane przez wybrane szkoły, samorządy i partnerów zagranicznych.

Autor: Tomasz Stube
Data utworzenia: 19.06.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 19.06.2017 - 15:25