Konferencja historyczna „Harcerstwo wczoraj i dziś”

„Harcerstwo wczoraj i dziś” - to temat konferencji historycznej zorganizowanej w Forum Synagoga. W tym wyjątkowym wydarzeniu, które było okazją do podjęcia dyskusji na temat aktualności harcerskiego etosu we współczesnym świecie, a także przypomnienia o harcerskich tradycjach na ziemi ostrowskiej, uczestniczyła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Podczas spotkania zaprezentowano film dokumentalny autorstwa ostrowskich licealistek Michaliny Ruch i Darii Cegiełki pt. „Siwy Sokół - ks. Lech Ziemski”, który w 2013 roku zdobył I miejsce w konkursie organizowanym przez Muzeum Historii Polski. Po zakończeniu konferencji zaproszeni goście przeszli do Parku 3 Maja, gdzie przy pomniku 100-lecia ostrowskiego harcerstwa odbył się uroczysty apel.

Członkowie Komisji Historycznych z terenu całej Wielkopolski spotkali się w Ostrowie Wielkopolskim z okazji 60-lecia Komisji Historycznej Chorągwi Wielkopolskiej ZHP. Przez ostatnich 60 lat swojej działalności komisja opracowała i zgromadziła szereg publikacji dotyczących wielkopolskiego harcerstwa. W swoich zbiorach ma również wiele fotografii oraz dokumentów potwierdzających harcerski dorobek.

Foto: Krzysztof Maik

Autor: Anna Czuchra
Data utworzenia: 17.06.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 19.06.2017 - 14:08