Wydarzenia bieżące

Wojewoda wielkopolski podczas konferencji prasowej

Pięć pierwszych spotkań Ekstraklasy oraz trzy pierwsze spotkania Ligi Europy na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej odbędą się bez udziału publiczności. Taką decyzję podjął wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann po ekscesach, do których doszło podczas niedzielnego meczu Lech Poznań – Legia Warszawa.

Minister Szatkowski, wojewoda Hoffmann i dowódcy wojskowi rozmawiają

Pierwszy raz w historii „tygrysie eskadry” przybyły do Polski, aby wziąć udział w ćwiczeniach NATO Tiger Meet. Zlot samolotów wojskowych NATO i państw uczestniczących w programie Partnerstwo dla Pokoju odbywa się na terenie lotniska w Krzesinach. Manewrom podczas Dnia Dostojnych Gości przyglądał się wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski i wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Wicewojewoda przed strażackim sztandarem

Maj jest miesiącem, w którym na całym świecie, a więc również w Wielkopolsce, strażacy obchodzą swoje święto. Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka odbyły się na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Udział w nich wzięła wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.

Wojewoda przewodniczy w zwołanym posiedzeniu sztabu.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przewodniczył w zwołanym posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. W trakcie spotkania omówiono przygotowanie organizatora do zabezpieczenia meczu oraz poddano analizie potencjalne zagrożenia związane z organizacją spotkania.

Uczestnicy konferencji prasowej.

3 grudnia 1918 roku rozpoczął się w Poznaniu Polski Sejm Dzielnicowy. W stulecie tego istotnego dla polskiej niepodległości wydarzenia ulicami stolicy Wielkopolski przejdzie „Pochód Polski”. Samorządowcy, społecznicy i rekonstruktorzy przejdą śladami delegatów na Sejm Dzielnicowy, którzy sto lat wcześniej manifestowali w ten sposób swoją polskość. Obchody zostały objęte honorowym patronatem marszałka Sejmu RP.

Strony