Wydarzenia bieżące

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z wicewojewodą Marleną Maląg wręczyli dziś odznaczenia państwowe. Zasłużeni mieszkańcy regionu uhonorowani zostali: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami Zasługi, Krzyżem Zesłańców Sybiru, Medalami za Długoletnią Służbę oraz Medalem za Ofiarność i Odwagę, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Medalem Pro Patria.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wręczyła dziś Krystynie Kortus Odznakę Honorową Primus in Agendo za działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

W Urzędzie Marszałkowskim odbyło się dziś plenarne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Uczestnikiem spotkania był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Podczas spotkania poruszano kwestię sytuacji na rynku pracy w kontekście tendencji spadku bezrobocia oraz zatrudniania cudzoziemców. Członkowie rady rozmawiali między innymi o legalizacji pobytu obcokrajowców na terenie naszego kraju.

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann towarzyszył ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Mariuszowi Błaszczakowi podczas jego wizyty w Wielkopolsce. Minister spotkał się z policjantami i strażakami, którym podziękował za zaangażowanie w niesienie pomocy po sierpniowych nawałnicach.

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg otworzyła dziś konferencję poświęconą praktycznym aspektom legalizacji pobytu i zatrudnienia cudzoziemców. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele największych firm w regionie, agencji pracy tymczasowej oraz samorządów zawodowych.

Strony

Subskrybuj Wydarzenia bieżące