18,5 mln zł rządowych środków trafiło do wielkopolskich samorządów

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał dziś z przedstawicielami 15 samorządów umowy na budowę oraz modernizację dróg lokalnych. Pieniądze do wielkopolskich samorządów trafią w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

W uroczystości podpisania umów w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu udział wzięli przedstawiciele powiatów jarocińskiego i kościańskiego oraz gmin: Ostrów Wielkopolski, Stawiszyn, Kępno, Czermin, Granowo, Ostroróg, Gizałki, Opatówek, Września, Godziesze Wielkie, Oborniki i Przygodzice. Do samorządów gminnych trafi łącznie 7 921 059 złotych, a do powiatów 10 740 327 złotych. Łączna kwota wsparcia wynosi 18 661 386 złotych.

Wojewoda podkreśla, że obecny rok obfituje w rządowe wsparcie dla wielkopolskich samorządów. - W tym roku rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje dwa programy drogowe, w ramach których wielkopolskie samorządy zasili łącznie 100 mln zł. To wielka kwota, która ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa i warunków życia mieszkańców gmin i powiatów z naszego województwa. Te kwoty pozwolą również na rozwój infrastruktury położonej przy terenach gospodarczych, co wpłynie na większą konkurencyjność Wielkopolski w Polsce i Europie - mówi wojewoda wielkopolskim Zbigniew Hoffmann.

W najbliższym czasie podpisane zostaną umowy na realizację kolejnych zadań w ramach rządowego programu. Docelowo wojewoda wielkopolski udzieli dofinansowania 26 inwestycjom na drogach gminnych i 13 inwestycjom na drogach powiatowych.

Wojewoda przemawia.Na zdjęciu samorządowcy - uczestnicy uroczystości. Moment podpisania umowy. Obok jest przedstawiciel samorządu.Wspólne zdjęcie wojewody po podpisaniu umowy z przedstawicielem samorządu. Moment podpisania umowy. Obok jest przedstawiciel samorządu.Wojewoda gratuluje podpisania umowy. Moment podpisania umowy. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wspólne zdjęcie wojewody po podpisaniu umowy z przedstawicielem samorządu.Moment podpisania umowy przez wojewodę. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wspólne zdjęcie wojewody po podpisaniu umowy z przedstawicielem samorządu.Moment podpisania umowy. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wojewoda gratuluje podpisania umowy. Moment podpisania umowy przez wojewodę. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wspólne zdjęcie wojewody po podpisaniu umowy z przedstawicielem samorządu.Moment podpisania umowy. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wspólne zdjęcie wojewody po podpisaniu umowy z przedstawicielem samorządu.Moment podpisania umowy przez wojewodę. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wojewoda gratuluje podpisania umowy. Moment podpisania umowy przez wojewodę. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wojewoda gratuluje podpisania umowy. Moment podpisania umowy. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wojewoda gratuluje podpisania umowy. Moment podpisania umowy przez wojewodę. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wspólne zdjęcie wojewody po podpisaniu umowy z przedstawicielem samorządu.Moment podpisania umowy przez wojewodę. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wojewoda gratuluje podpisania umowy. Moment podpisania umowy przez wojewodę. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wojewoda gratuluje podpisania umowy. Moment podpisania umowy. Obok jest przedstawiciel samorządu. Wspólne zdjęcie wojewody po podpisaniu umowy z przedstawicielem samorządu.

Autor: Mateusz Czaplicki / Mateusz Domagała
Data utworzenia: 03.07.2018
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 03.07.2018 - 13:33