„Razem bezpieczniej” – projekty z Wielkopolski uzyskają dofinansowanie

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaakceptował dofinansowanie 99 projektów zgłoszonych przez wojewodów, w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Wśród nich znalazły się trzy projekty z Wielkopolski.

Po raz pierwszy Program obejmie modernizację przejść dla pieszych. W tym roku dofinansowanie na ten cel otrzyma 31 projektów.

O dotacje w ramach Programu ubiegać się mogły jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe. Podmioty będą realizować działania m.in. z zakresu poprawy bezpieczeństwa w miejscach publicznych, przeciwdziałania zjawiskom patologii oraz edukacji dla bezpieczeństwa.

Poniżej zamieszczamy listę projektów zgłoszonych przez wnioskodawców z województwa wielkopolskiego, które uzyskały dofinansowanie.

Patronem programu „Razem bezpieczniej” jest jego twórca i pomysłodawca Władysław Stasiak. Pełnił on funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego oraz szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

Źródło: MSWiA / WBiZK WUW

Autor: Mateusz Czaplicki
Data utworzenia: 18.05.2017
Ostatnia aktualizacja: Mateusz Czaplicki
Data aktualizacji: 18.05.2017 - 09:56