Przed wakacjami – co warto wiedzieć?

Wakacje zbliżają się milowymi krokami. Jedni z Państwa rozpoczynają już urlopy, inni je dopiero planują. Warto więc pomyśleć jak go bezpiecznie spędzić, jak nie narazić się na nieprzewidziane niespodzianki, na co zwracać uwagę podpisując umowę np. z biurem podróży.

Już po raz dziewiąty Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wraz z 53 innymi instytucjami przygotował specjalny poradnik, w którym przypomina o czym pamiętać w czasie urlopu. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu tradycyjnie jest też partnerem akcji i zachęcamy Państwa do zapoznania się z poradnikiem.

Jeżeli po przeczytaniu poradnika nasuną się pytania, będziecie mieli Państwo zastrzeżenia do ew. umowy lub uważacie, że biuro turystyczne nie wywiązało się należycie z jej zapisów - zapraszamy do naszego Inspektoratu. W naszej siedzibie przy Alejach Marcinkowskiego 3 w Poznaniu (pokój 103, I piętro), możemy pomóc w złożeniu reklamacji, rozwiązać pozasądowo spór konsumencki. Informacje można też uzyskać pod nr tel. 61 850 73 47.

Życzymy jednak, aby problemów z wakacyjnym wypoczynkiem było jak najmniej.

Autor: Maciej Przybylak
Data utworzenia: 21.06.2018
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 21.06.2018 - 10:00
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 21.06.2018 - 10:08