Wojewoda w sprawie dewastacji na cmentarzu w Nowym Tomyślu

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann jest zaniepokojony informacjami na temat dewastacji płyt nagrobkowych na terenie Cmentarza Żołnierzy Radzieckich w Nowym Tomyślu. - Nie może być zgody na takie skandaliczne i szkodliwe społecznie zachowania - komentuje.

Wojewoda Zbigniew Hoffmann w sprawie dewastacji rozmawiał już z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu. Na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Nowym Tomyślu  uszkodzonych zostało 6 płyt nagrobkowych. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

- Jest to sprawa o szczególnej wrażliwości, dlatego zwróciłem się do Komendanta o objęcie jej bezpośrednim, specjalnym nadzorem. Nie może być zgody na takie skandaliczne i szkodliwe społecznie zachowania, dlatego liczę na szybkie działanie Policji i ujęcie sprawców - mówi Zbigniew Hoffmann. - W naszej kulturze cmentarz jest miejscem szczególnym, niezależnie od tego, kto na nim leży. Tylko szybka reakcja pozwoli na ograniczenie tego typu bulwersujących aktów wandalizmu w przyszłości - dodaje wojewoda wielkopolski.

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 31.03.2018
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 31.03.2018 - 08:10
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 10.04.2018 - 12:31