Wojewoda: Cieszę się, że udało nam się skutecznie sfinalizować pomoc dla osób poszkodowanych

Rządowe wsparcie dla osób poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu i zawalenia kamienicy na poznańskim Dębcu trafiło już na konto miasta Poznania. Kwota 438 tys. zł została przyznana przez premiera Mateusza Morawieckiego na wniosek wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Porozumienie w sprawie przekazania środków zostało już podpisane. W rezultacie na konto miasta Poznania wpłynęło 438 tys. zł. Środki będą przeznaczone na potrzeby dotyczące pomocy jednorazowej oraz adaptację i wyposażenie lokali mieszkalnych dla poszkodowanych.

- Cieszę się, że udało nam się skutecznie sfinalizować pomoc dla osób poszkodowanych. Nasza współpraca z miastem w tym wymiarze układała się dobrze i myślę, że jej wynik odczują przede wszystkim ci, którzy w wyniku tego tragicznego wydarzenia stracili niemal cały dobytek. Chcę również podziękować premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który podjął natychmiastową decyzję o pomocy finansowej z ogólnej rezerwy budżetowej - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Do katastrofy budowlanej w kamienicy przy ul. 28 Czerwca 1956 roku doszło 4 marca. W jej wyniku śmierć poniosło 5 osób, a 50 zostało poszkodowanych. Według wyliczeń Urzędu Miasta Poznania łączna wartość niezbędnej pomocy dla ofiar wynosi 547,5 tys. zł, z czego magistrat zadeklarował przekazanie 20 proc. oszacowanej sumy.

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 09.04.2018
Osoba publikująca: Anna Czuchra
Data publikacji: 09.04.2018 - 16:30
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 24.04.2018 - 11:20