Rodzina 500+

Rusza kampania informacyjna nowej odsłony programu Rodzina 500+

Już od 1 lipca rządowy program Rodzina 500+ zacznie obowiązywać w rozszerzonej formule. Świadczenie wychowawcze w nowej odsłonie będzie przysługiwało na wszystkie dzieci bez względu na dochody rodziny. W związku ze zmianami w programie wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wziął udział w oficjalnej inauguracji kampanii informacyjnej w województwie wielkopolskim.

- To niezwykle ważna informacja dla wszystkich rodziców, którzy do tej pory otrzymywali środki na drugie i kolejne dziecko, ale także dla rodziców, którzy mają jedno dziecko. Ze względu na ten nowy transfer społeczny w ramach rozszerzonego programu Rodzina 500 Plus rodzice będą mieli jeszcze więcej możliwości związanych na przykład z dodatkową edukacją dla dzieci. Warto zauważyć, że to kolejna zapowiedź rządu Prawa i Sprawiedliwości, która wchodzi w życie i świadczy o naszej wiarygodności przed społeczeństwem. Jeśli coś deklarujemy, to realizujemy - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

W ramach akcji informacyjnej koordynowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki do wielkopolskich gmin przyjadą ambasadorzy programu Rodzina 500+. Dzięki temu Wielkopolanie będą mieli okazję zadawać pytania oraz zapoznawać się ze zmianami w funkcjonowaniu programu. W ramach pierwszego dnia kampanii ambasadorzy odwiedzą Mosinę oraz Pniewy. W następnych dniach busy będą gościć w Czarnkowie, Wieleniu, Drawsku, Szczytnikach, Opatówku, Kaliszu, Kole, Grzegorzewie oraz Dąbie.

- Rządowy program Rodzina 500+ w nowej odsłonie będzie obejmował blisko 690 tys. dzieci w samej Wielkopolsce. Od początku funkcjonowania programu do wielkopolskich rodzin trafiło już 7 mld 496,7 mln zł, a świadczeniem objętych jest 358,4 tys. dzieci - dodaje Zbigniew Hoffmann.  

W ramach nowej odsłony zostały znacznie uproszczone procedury przyznawania świadczeń. Od 1 lipca wnioski można składać w formie elektronicznej poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Natomiast od 1 sierpnia wnioski będzie można składać w formie papierowej. Złożenie wniosku w okresie lipiec – sierpień oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej 31 października.

Autor: Sebastian Antczak
Data utworzenia: 26.06.2019
Osoba publikująca: Barbara Pietrzyk
Data publikacji: 26.06.2019 - 10:11
Ostatnia aktualizacja: Barbara Pietrzyk
Data aktualizacji: 01.07.2019 - 09:43