Od poniedziałku po paszport na ul. Jakuba Wujka

W poniedziałek, 27 lutego, zostanie oddana nowa sala obsługi paszportów. W związku z przenosinami do nowego obiektu na ul. Jakuba Wujka 1 punkt na Placu Wolności 23 i 24 lutego będzie nieczynny.

Nowa sala paszportowa będzie mieściła 12 stanowisk obsługujących klientów, poczekalnię i zaplecze biurowe dla pracowników. - Docelowo stanowiska będą uniwersalne, umożliwiające zarówno złożenie wniosku o paszport jak i odebranie paszportu - tłumaczy Jacek Woźniak, dyrektor generalny w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. Obecnie czynności te są rozdzielone na salę A i B na Placu Wolności.

Wszystkie pomieszczenia zlokalizowane są na poziomie parteru (357 mkw.), co ułatwi dostęp do sali dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Klient będzie mógł dokonać opłaty paszportowej kartą bankomatową bezpośrednio przy okienku, jeśli zapomni tego zrobić wcześniej. W sali obowiązywał będzie system numerkowy umożliwiający rejestrację wizyty przez internet. - Już w grudniu rozpoczęliśmy informowanie klientów o możliwości skorzystania z takiej formy rejestracji - dodaje Jacek Woźniak.

- Decyzja ma na celu polepszenie jakości obsługi klientów. Jest to kontynuacja zmian, które wprowadzamy od kilkunastu miesięcy - tłumaczy wojewoda Zbigniew Hoffmann. - Nowa sala to kolejny krok. Skorzystają na tym zarówno klienci, którzy chcą załatwić sprawę paszportową, jak i cudzoziemcy, którzy zyskają dodatkowe pomieszczenia w budynku przy Placu Wolności - dodaje.

To kolejne zmiany, które wprowadza Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Wśród ostatnich decyzji można wymienić m.in. nowe rozporządzenie w sprawie kryteriów wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemców na terenie województwa zawierające wykaz zawodów, które nie wymagają informacji starosty przy wydaniu zezwolenia na pracę, a także zwiększenie zatrudnienia w wydziale czy umożliwienie internetowego umówienia wizyty.

Sala zlokalizowana jest blisko centrum komunikacyjnego. Dotychczasowe pomieszczenia do obsługi paszportów w budynku przy Placu Wolności zostaną zaadaptowane na potrzeby obsługi cudzoziemców.

W związku z przenosinami do nowej siedziby przy ul. Jakuba Wujka 1 punkt na Placu Wolności 23 i 24 lutego będzie nieczynny. W  tych dniach wnioski paszportowe będzie można składać w Delegaturach WUW w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile oraz Terenowych Punktach Paszportowych w Gnieźnie, Nowym Tomyślu, Szamotułach i Ostrowie Wlkp.

Autor: Mateusz Domagała
Data utworzenia: 22.02.2017
Ostatnia aktualizacja: Anna Czuchra
Data aktualizacji: 22.02.2017 - 15:28